Servetlerine rağmen tutumlu olan milyarderler

Milyonlarca dolarlık servetine rağmen hâlâ eski araba kullanan, şehir içi ulaşımda toplu taşıma araçlarını tercih eden,çalışanları ile birarada olmaktan çekinmeyen ve hatta servetlerinin büyük bir kısmını sadece hayır işlerine ayıran milyarderler var. İşte servetlerine rağmen, tutumlu olmaktan vazgeçmeyen 3 milyarder.

Ingvar Kamprad

İkea‘nın kurusucu Ingvar Kamprad

Avrupa’nın en zengin iş adamları arasında yer alan Ingvar Kamprad, halen toplu taşıma araçlarını kullanıyor. 90 yaşında olan Kamprad, mobilya perakende zinciri IKEA’nın kurucusu. Ingvar Kamprad,’ın evi IKEA ürünleri döşenmiş, halen öğlen yemeklerini de IKEA’nın kafeteryasında yiyiyor. Uçuşlarda ekonomi sınıfını, şehir içi ulaşımda da toplu taşıma araçlarını tercih ediyor.

Azim Premji

IT şirketi Wipro başkanı Azim Premji

Hindistan’ın önde gelen iş adamlarından birisi olan Azim Premji, ucuz otellerde kalıp, markasız giyinmeyi seviyor. Oğlunun düğünü için verilen yemekte bile kağıt tabaklar kullanılmıştır. Çalışanlarına sürekli tutumlu olmaları konusunda ikazlarda bulunur.

Sergey Brin Glasses

Google’ın kurucusu Sergey Brin

Mütavazi yaşantısı ile dikkat çeken Sergey, t-shirt ve jean rahatlığından hiçbir zaman vazgeçmiyor. Google’ın kurusucu olan Sergey Brin, çevre dostu elektrikli Toyota Prius kullanıyor.

Servetlerine rağmen tutumlu olan milyarderler
5 (100%) 1 vote

Bir Cevap Yazın