Lodos vatandaşlara zor anlar yaşattı

İSTANBUL

İstanbul’da etkili olan şiddetli lodos vatandaşlara zor anlar yaşattı. Rüzgara karşı koymaya çalışan vatandaşlar yürümekte güçlük çekti. İstanbul’da etkili olan şiddetli lodos vatandaşlara zor anlar yaşattı. Taksim Meydanı, Beşiktaş ve Kadıköy’de etkisini artıran rüzgar vatandaşların yürümekte güçlük çekmesine neden oldu. Bazı vatandaşlarda rüzgara karşı sırtını dönerek yürümeye çalıştı. Denizde ise şiddetli lodos nedeniyle dev dalgalar oluştu. İstanbul’da şiddetli lodos zaman zaman etkisini sürdürüyor.

BALIKESİR

Marmara bölgesinde şiddetli lodos deniz ulaşımını aksatıyor. Marmara’da etkili olan lodos sebebiyle İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) bazı seferlerini iptal etti. İptal edilen feribot ve deniz otobüsü seferleri şöyle: 07: 45 Yenikapı-Yalova Ferry Cat tipi hızlı feribot, 08:00 Bursa-Armutlu-Armutlu-Yenikapı-Kadıköy deniz otobüsü, 08:35 Bostancı-Kartal/Yalova deniz otobüsü, 08:40 Kadıköy-Yenikapı-Bursa deniz otobüsü, 09:00 Bursa-Yenikapı-Kadıköy deniz otobüsü, 09:30 Bandırma-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü, 11:30 Bursa-Yenikapı-Kadıköy deniz otobüsü, 11:30 Yalova/Kartal deniz otobüsü, 11:40 Kadıköy-Yenikapı-Bursa deniz otobüsü.

BURSA

Bursa’da dün geceden beri etkili olan şiddetli lodos sokakta yürümek isteyen vatandaşlara zor anlar yaşattı.
Şiddetli lodos kent merkezinde etkisini sürdürüyor. Saatte hızı 50 metreyi aşan lodosun, bugün ve yarın devam etmesi bekleniyor. Vatandaşların kent merkezinde lodos sebebiyle yolda yürümekte zorluk çektiği görüldü. Ayrıca bir iş yerinin camı lodos nedeniyle kırıldı. Yol kenarlarındaki çöp bidonları uçtu, bazı işyerlerinin bayrakları yırtıldı. Lodostan en çok etkilenen ise yaşlı vatandaşlar oldu. Yaşlı vatandaşlar düşmemek için birbirlerinin koluna girdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatandaşları yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları yönünde uyardı.

BURAK TÜRKER-EMRAH ELMAS-TÜRKER YEŞİL

Kaynak: IHA

Lodos vatandaşlara zor anlar yaşattı
Bu yazıyı değerlendirin.

Bir Cevap Yazın