Kıdem tazminatına hak kazanmak için çalışılması gereken asgari süre ne kadardır ?

Kıdem tazminatına hak kazanmak için İş Kanunu`nun 14. maddesine göre (bu madde “1475” sayılı İş Kanunu’na ait olup; bu madde dışında kalan tüm maddeler, ”4857” sayılı İş Kanunu’nun çıkmasıyla birlikte yürürlükten kaldırılmıştır) o işyerinde en az BİR YIL çalışılması gerekmektedir.

Kıdem tazminatına hak kazanmak için çalışılması gereken asgari süre ne kadardır ?
Bu yazıyı değerlendirin.

Bir Cevap Yazın