Anonsla doğalgaz abonesi arıyorlar

Reşadiye Kaymakamı Faruk Erdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçelerinde doğalgaz getirilme sürecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2014’te Tokat’ta yaptığı miting sırasında Reşadiyelilerin isteği üzerine başladığını söyledi.

Erdoğan’ın talimatıyla çalışmaları başlattıklarını dile getiren Erdem, ‘Doğalgazın getirilebilmesi için Bakanlar Kurulunun aldığı bir karar var. Bir yere doğalgaz götürülebilmesi için o yerdeki elektrik mesken abonelerinin yüzde 60’ının doğalgaz için ön abone olması gerekiyor. Daha sonra yatırım aşaması planlanıyor. Biz Reşadiye olarak ilk aşamadayız’ dedi.

İlçede 4 bin 120 elektrik mesken abonesi bulunduğunu bildiren Erdem, bunun yüzde 60’ının 2 bin 400 olduğunu kaydetti.

‘Şu ana kadar 2 bin 223 doğalgaz abonesine ulaştık. Yaklaşık 200 abone daha yaptığımız takdirde ilçe olarak üzerimize düşen sorumluluğu tamamlamış olacağız’ diyen Erdem, 30 Kasım’da abonelik için sürenin dolacağını ifade etti.

Kaymakamlık ve belediye olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya çalıştıklarına dikkati çeken Erdem, ‘Belediye başkanımızla esnaf gezilerimizi yapıyoruz. Beli bir noktaya taşıdık. Reşadiyeli olan Milletvekilimiz Coşkun Çakır da gelişmeleri takip ediyor’ diye konuştu.

Kaynak: AA

Anonsla doğalgaz abonesi arıyorlar
Bu yazıyı değerlendirin.

Bir Cevap Yazın